Ryby mają głos!

A co tam! Zdecydowanie jestem głupia! :D

Posted on: 2011-07-05

Uwielbiam Leszka Możdżera za jego muzykę, ale zrobił też na mnie ogromne wrażenie u Kuby Wojewódzkiego.
Polecam wszystkim szczególnie moment, w którym artysta mówi „jestem głupi” (ok. 10:00) Zdecydowanie jestem głupi. Jestem kompletnym idiotą, naprawdę.”

Jeśli Leszek Możdżer (człowiek, którego ogromnie cenię) mówi o sobie, że jest głupi, to ja tym bardziej … zdecydowanie jestem głupia! A co mi tam! Mam prawo do popełniania błędów. :)

 

 

Bez głupoty chyba by nie było rozwoju (..) O konsekwencjach nigdy nic nie wiadomo – coś robisz i nie wiadomo co będzie dalej. (…) Głupota jest bardzo cenną cechą, częścią osobowości, która jest bardzo potrzebna i cenna.”

Anthony de Mello w „Przebudzeniu” mówił tak:
Noszę się z zamiarem napisania książki, której tytuł brzmiałby: „Ja jestem osłem i ty jesteś osłem”. Otwarte przyznanie się do bycia osłem, to największe wyzwolenie, coś najpiękniejszego na świecie. Jakże jest to cudowne.
Kiedy ktoś by mi powiedział: „Nie masz racji”, ja mu odpowiem: „A czego się spodziewałeś po ośle?”
Rozbrojeni. Wszyscy powinni być rozbrojeni. To jest ostateczne wyzwolenie. Ja jestem osłem i ty jesteś osłem.

 

 

 

Zobacz również:
Uzależnienie związane z potwierdzaniem własnej wartości
Wyrzeczenie nie jest rozwiązaniem
Odrzuć iluzje
Czy potrafisz oddychać ?
Miłość to nie wszystko
Bhagawad Gita – garść cytatów

.

Reklamy

1 Response to "A co tam! Zdecydowanie jestem głupia! :D"

Nie nazwałbym tego głupotą, tylko odwagą, aby robić coś pomimo małych szans na suckces :). A akceptacja może faktycznie przynieść wyzwolenie.

Dodaj swój komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

psychoterapeuta - osoba posiadająca certyfikat szkoły psychoterapii lub będąca w trakcie jej zdobywania. Szkolenia PTP czy SN PTP mogą podjąć tylko osoby, które mają wykształcenie psychologiczne czy lekarskie albo od min. 5 lat pracują w ośrodkach zajmujących się psychoterapią.
 
Psycholog czy psychiatra bez szkolenia psychoterapeutycznego nie ma wystarczajacych umiejętności, żeby prowadzić psychoterapię.
 
Specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia to osoba, która skończyła wyższe studia (wystarczy pedagogika czy filozofia), oraz szkolenie PARPA - uważajcie w ośrodkach leczenia uzależnień.

Chomik

Statystyki

  • 467,529 odsłon od 11 grudnia 2009

"Pracuj tylko w kręgu wpływu. Podejmuj zobowiązania i wywiązuj się z nich. Bądź latarnią, nie sędzią. Bądź wzorem, nie krytykiem. Bądź częścią rozwiązania, nie częścią problemu.

"Wypróbuj tę zasadę w małżeństwie, w rodzinie, w pracy. Nie dyskutuj nad słabościami innych. Nie dyskutuj nad własnymi. Jeśli popełnisz błąd, dostrzeż go jak najszybciej, napraw, wyciągnij z niego naukę. Nie popadaj w obwiniający, oskarżający nastrój. Pracuj nad tym, nad czym masz kontrolę. Pracuj nad sobą. Nad być."
Stephen Covey

Wystarczy kliknąć

Pajacyk

Twój e-mail

Reklamy
%d blogerów lubi to: