Ryby mają głos!

Hipnoza i nie tylko – zniewolone umysły

Posted on: 2012-05-22

Od stanu hipnozy do grupowych i indywidualnych terapii oraz długoterminowego uwarunkowywania, „Zniewolone umysły: hipnoza i nie tylko”, film z 1983 roku w reżyserii Pierre’a Lasry, wyprodukowany przez Kanadyjski Komitet Filmowy (National Film Board of Canada), podejmuje temat potęgi sugestii i jej wpływu na ludzkie zachowania – czasem nawet na całe życie. Zwracając uwagę na różne instytucje takie jak hinduska aśrama, obóz treningowy amerykańskich marines, klasztor czy sektę Munis film odkrywa uderzające podobieństwa w metodach indoktrynacji, które są w nich używane do osiągnięcia długoterminowych efektów. Film przypomnina, że wszyscy jesteśmy podatni na perswazję i zmusza do rozważenia daleko sięgających konsekwencji psychologicznej manipulacji. (http://onf-nfb.gc.ca/eng/collection/film/?id=13959)
Mimo, że od produkcji filmu minęło aż 30 lat, nie stracił na aktualności … Polecam

Pierwsza część tutaj:

cześć 2
cześć 3
cześć 4
cześć 5
cześć 6

Dodaj swój komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

psychoterapeuta - osoba posiadająca certyfikat szkoły psychoterapii lub będąca w trakcie jej zdobywania. Szkolenia PTP czy SN PTP mogą podjąć tylko osoby, które mają wykształcenie psychologiczne czy lekarskie albo od min. 5 lat pracują w ośrodkach zajmujących się psychoterapią.
 
Psycholog czy psychiatra bez szkolenia psychoterapeutycznego nie ma wystarczajacych umiejętności, żeby prowadzić psychoterapię.
 
Specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia to osoba, która skończyła wyższe studia (wystarczy pedagogika czy filozofia), oraz szkolenie PARPA - uważajcie w ośrodkach leczenia uzależnień.

Chomik

Statystyki

  • 461,594 odsłon od 11 grudnia 2009

"Pracuj tylko w kręgu wpływu. Podejmuj zobowiązania i wywiązuj się z nich. Bądź latarnią, nie sędzią. Bądź wzorem, nie krytykiem. Bądź częścią rozwiązania, nie częścią problemu.

"Wypróbuj tę zasadę w małżeństwie, w rodzinie, w pracy. Nie dyskutuj nad słabościami innych. Nie dyskutuj nad własnymi. Jeśli popełnisz błąd, dostrzeż go jak najszybciej, napraw, wyciągnij z niego naukę. Nie popadaj w obwiniający, oskarżający nastrój. Pracuj nad tym, nad czym masz kontrolę. Pracuj nad sobą. Nad być."
Stephen Covey

Wystarczy kliknąć

Pajacyk

Twój e-mail

Reklamy
%d blogerów lubi to: