Ryby mają głos!

Postanowienia noworoczne

Posted on: 2009-12-31

Jednym z moich zeszłorocznych postanowień było „nie będę przejmować się sprawami, na które nie mam wpływu”. Postanowienie podsunął mi znajomy. Muszę przyznać, że niesamowicie dużo dzięki temu się zmieniło w moim życiu – głównie w emocjach. Zawsze kiedy czymś się przejmowałam, włączał mi się pytajnik „czy mam na to wpływ? czy mogę coś zrobić w tej kwestii” a jeśli odpowiedz brzmiała „nie”, jak mantrę powtarzałam sobie zdanie „nie będę się przejmować sprawami, na które nie mam wpływu”. Pomagało. Przykro mi, że dzieci głodują w Afryce, że koleżanka złamała nogę itd, ale już się tym nie przejmuję – nic nie mogę zrobić w tej kwestii, przejmowanie się tym to po prostu strata czasu i energii.

Zastanawiam się nad tegorocznym postanowieniem noworocznym. W serwisie DDA.pl można znaleźć niesamowicie inspirujący tekst „Tylko dzisiaj”.

Tylko dzisiaj postaram się przeżyć ten jeden dzień i nie będę próbować rozwiązać od razu wszystkich moich życiowych problemów.

Mogę w ciągu tych 12 godzin robić coś, co przeraziłoby mnie, gdybym musiał(a) zajmować się tym przez resztę życia.

-Tylko dzisiaj będę szczęśliwy/a. Wygląda na to, że Abraham Lincoln miał rację mówiąc: „Większość ludzi jest o tyle szczęśliwa, o ile tak sobie postanowi”

-Tylko dzisiaj dostosuję się do okoliczności zamiast próbować dostosować je do moich potrzeb. Przyjmę to, co mi da los.

-Tylko dzisiaj będę zgodny/a, będę wyglądać tak dobrze, jak tylko potrafię.

-Tylko dzisiaj będę mówić niskim głosem, będę zachowywać się uprzejmie.

-Tylko dzisiaj nie będę krytykować, nikogo oskarżać, nikogo ustawiać.

Tylko dzisiaj będę mieć program. Być może nie będę się stosować do wszystkich jego zasad, ale będę go mieć.

-Tylko dzisiaj ochronię siebie przed dwiema chorobami: pośpiechem i niezdecydowaniem.

Tylko dzisiaj znajdę dla siebie spokojne pół godziny, aby się zrelaksować. W tym czasie spróbuję się przyjrzeć mojemu życiu z lepszej perspektywy.

Tylko dzisiaj nie będę się bać. Będę cieszyć się tym, co jest piękne, wierząc, że jeśli dam coś od siebie światu, to to samo od niego dostanę.

Te pogrubione to moje postanowienia noworoczne. Jeśli uda mi się je zrealizować choć w drobnym stopniu to też będzie to duży sukces :)

.

Reklamy

Dodaj swój komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

psychoterapeuta - osoba posiadająca certyfikat szkoły psychoterapii lub będąca w trakcie jej zdobywania. Szkolenia PTP czy SN PTP mogą podjąć tylko osoby, które mają wykształcenie psychologiczne czy lekarskie albo od min. 5 lat pracują w ośrodkach zajmujących się psychoterapią.
 
Psycholog czy psychiatra bez szkolenia psychoterapeutycznego nie ma wystarczajacych umiejętności, żeby prowadzić psychoterapię.
 
Specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia to osoba, która skończyła wyższe studia (wystarczy pedagogika czy filozofia), oraz szkolenie PARPA - uważajcie w ośrodkach leczenia uzależnień.

Chomik

Statystyki

  • 463,395 odsłon od 11 grudnia 2009

"Pracuj tylko w kręgu wpływu. Podejmuj zobowiązania i wywiązuj się z nich. Bądź latarnią, nie sędzią. Bądź wzorem, nie krytykiem. Bądź częścią rozwiązania, nie częścią problemu.

"Wypróbuj tę zasadę w małżeństwie, w rodzinie, w pracy. Nie dyskutuj nad słabościami innych. Nie dyskutuj nad własnymi. Jeśli popełnisz błąd, dostrzeż go jak najszybciej, napraw, wyciągnij z niego naukę. Nie popadaj w obwiniający, oskarżający nastrój. Pracuj nad tym, nad czym masz kontrolę. Pracuj nad sobą. Nad być."
Stephen Covey

Wystarczy kliknąć

Pajacyk

Twój e-mail

Reklamy
%d blogerów lubi to: