Ryby mają głos!

Wykłady Ajahna Brahma – video

Posted on: 2011-07-28

No cóż … szukajcie aż znajdziecie … Zdaje się, że znalazłam :)
Były premier Australii Geoff Gallop, gdy zachorował na depresję zgłosił sie do .. Ajahna Brahma. I ja mu się nie dziwię :)
Jestem pod ogromnym wrażeniem tego człowieka, jego wykłady są niesamowicie mądre i inspirujące. Właściwie brak mi słów, żeby wyrazić mój podziw.
W wikipedii można przeczytać, że „w październiku 2004 roku Uniwersytet im. Curtina przyznał Ajahnowi Brahmowi Medal Johna Curtina za jego osiągnięcia i zasługi dla całego społeczeństwa Australii.”. Mam wrażenie, że za pośrednictwem youtube te zasługi rozszerzają się na cały świat. W każdym razie ja przyznaję mu swój mały symboliczny medal :)

Polecam gorąco te wykłady (niestety w języku angielskim). Tutaj o depresji:

 

więcej na kanale BuddhistSocietyWA

 

Zobacz również:
Wykłady Ajahna Brahma
Góra lodowa
„Jesteś w porządku, nie bój się, zaufaj sobie, tak jak ja ci ufam”
Wyrzeczenie nie jest rozwiązaniem

.

Reklamy

Dodaj swój komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

psychoterapeuta - osoba posiadająca certyfikat szkoły psychoterapii lub będąca w trakcie jej zdobywania. Szkolenia PTP czy SN PTP mogą podjąć tylko osoby, które mają wykształcenie psychologiczne czy lekarskie albo od min. 5 lat pracują w ośrodkach zajmujących się psychoterapią.
 
Psycholog czy psychiatra bez szkolenia psychoterapeutycznego nie ma wystarczajacych umiejętności, żeby prowadzić psychoterapię.
 
Specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia to osoba, która skończyła wyższe studia (wystarczy pedagogika czy filozofia), oraz szkolenie PARPA - uważajcie w ośrodkach leczenia uzależnień.

Chomik

Statystyki

  • 463,395 odsłon od 11 grudnia 2009

"Pracuj tylko w kręgu wpływu. Podejmuj zobowiązania i wywiązuj się z nich. Bądź latarnią, nie sędzią. Bądź wzorem, nie krytykiem. Bądź częścią rozwiązania, nie częścią problemu.

"Wypróbuj tę zasadę w małżeństwie, w rodzinie, w pracy. Nie dyskutuj nad słabościami innych. Nie dyskutuj nad własnymi. Jeśli popełnisz błąd, dostrzeż go jak najszybciej, napraw, wyciągnij z niego naukę. Nie popadaj w obwiniający, oskarżający nastrój. Pracuj nad tym, nad czym masz kontrolę. Pracuj nad sobą. Nad być."
Stephen Covey

Wystarczy kliknąć

Pajacyk

Twój e-mail

Reklamy
%d blogerów lubi to: