Ryby mają głos!

Nie patrz na nich, zobacz ich

Posted on: 2010-11-07

„Przede mną pusta kartka, którą mam zapełnić (obiecałam przecież) opisem syndromu Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA). Gdybym mogła to zrobić niewerbalnie, zamazałabym ją całą czarnym długopisem z taką siłą, że porozdzierałabym ją na strzępy, pogniotłabym ją, podeptała. To byłoby to! Ale to nie jest film, to nie performance. Zamieniam się w zaawansowaną technologicznie maszynę, która wszystkie dni przepełnione lękiem i goryczą, każdą chwilę bezsilności i krzyku, każdą sekundę samobójczych myśli przemienia w słowa, pakuje w zdania. A znaki interpunkcyjne dokłada gratis.

Jeżeli stoisz przed schodami i masz dwie zdrowe nogi, to trudno ci sobie wyobrazić, że osoba niepełnosprawna na wózku może mieć z tym ogromny problem. I czasami musi zrezygnować z próby wejścia. Z DDA jest podobnie. Niektóre problemy (…) mogą być przygniatające, chociaż inna osoba nawet nie zwróciłaby na to uwagi.”

więcej na: Newsweek – Nie patrz na nich, zobacz ich

Reklamy
Tagi: ,

1 Response to "Nie patrz na nich, zobacz ich"

cool

Dodaj swój komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

psychoterapeuta - osoba posiadająca certyfikat szkoły psychoterapii lub będąca w trakcie jej zdobywania. Szkolenia PTP czy SN PTP mogą podjąć tylko osoby, które mają wykształcenie psychologiczne czy lekarskie albo od min. 5 lat pracują w ośrodkach zajmujących się psychoterapią.
 
Psycholog czy psychiatra bez szkolenia psychoterapeutycznego nie ma wystarczajacych umiejętności, żeby prowadzić psychoterapię.
 
Specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia to osoba, która skończyła wyższe studia (wystarczy pedagogika czy filozofia), oraz szkolenie PARPA - uważajcie w ośrodkach leczenia uzależnień.

Chomik

Statystyki

  • 463,395 odsłon od 11 grudnia 2009

"Pracuj tylko w kręgu wpływu. Podejmuj zobowiązania i wywiązuj się z nich. Bądź latarnią, nie sędzią. Bądź wzorem, nie krytykiem. Bądź częścią rozwiązania, nie częścią problemu.

"Wypróbuj tę zasadę w małżeństwie, w rodzinie, w pracy. Nie dyskutuj nad słabościami innych. Nie dyskutuj nad własnymi. Jeśli popełnisz błąd, dostrzeż go jak najszybciej, napraw, wyciągnij z niego naukę. Nie popadaj w obwiniający, oskarżający nastrój. Pracuj nad tym, nad czym masz kontrolę. Pracuj nad sobą. Nad być."
Stephen Covey

Wystarczy kliknąć

Pajacyk

Twój e-mail

Reklamy
%d blogerów lubi to: