Ryby mają głos!

Zależni Nie Zależni – „Zgubione dzieciństwo”

Posted on: 2010-05-15

Zależni Nie Zależni – „Zgubione dzieciństwo”

Bardzo fajny filmik o problemie syndromu DDA, w którym wystąpiła m.in. terapeutka Anna Seweryńska znana z audycji „Zostaw wiadomość” Radia Euro. Polecam :)

„Przez całe życie nie umiałem sobie poradzić ze swoimi emocjami, ze swoją złością – przelewałem ją na papier w formie wierszy, żeby zamenifestować swoje nieszczęście – to było takie szarpanie „pomożcie mi”, ale nikt nie wyciągał ręki.
Myślałem sobie „jak będę miał 26 lat to już będę innym człowiekiem”- dochodziła ta 26tka i co? nadal jestem ten sam. Nadal bezsilny, nadal w różnych sytuacjach bezradny. Wydaje ci się, że w twoim życiu nie dzieje się nic ciekawego, po nic nie sięgasz, jakieś obawy, jakieś lęki, masa rzeczy, które cię ograniczają, a ty nie zdajesz sobie sprawy co! Co z tobą jest nie tak, że nie sięgasz po wymarzaną pracę? Co z tobą jest nie tak, że związki ci się rozwalają?”

To fragment wypowiedzi jednego z bohaterów filmu, który opowiada o sobie, swoim dzieciństwie.

Zobacz również:
DDA. Na zdrowie.

.

Dodaj swój komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s

psychoterapeuta - osoba posiadająca certyfikat szkoły psychoterapii lub będąca w trakcie jej zdobywania. Szkolenia PTP czy SN PTP mogą podjąć tylko osoby, które mają wykształcenie psychologiczne czy lekarskie albo od min. 5 lat pracują w ośrodkach zajmujących się psychoterapią.
 
Psycholog czy psychiatra bez szkolenia psychoterapeutycznego nie ma wystarczajacych umiejętności, żeby prowadzić psychoterapię.
 
Specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia to osoba, która skończyła wyższe studia (wystarczy pedagogika czy filozofia), oraz szkolenie PARPA - uważajcie w ośrodkach leczenia uzależnień.

Chomik

Statystyki

  • 461,605 odsłon od 11 grudnia 2009

"Pracuj tylko w kręgu wpływu. Podejmuj zobowiązania i wywiązuj się z nich. Bądź latarnią, nie sędzią. Bądź wzorem, nie krytykiem. Bądź częścią rozwiązania, nie częścią problemu.

"Wypróbuj tę zasadę w małżeństwie, w rodzinie, w pracy. Nie dyskutuj nad słabościami innych. Nie dyskutuj nad własnymi. Jeśli popełnisz błąd, dostrzeż go jak najszybciej, napraw, wyciągnij z niego naukę. Nie popadaj w obwiniający, oskarżający nastrój. Pracuj nad tym, nad czym masz kontrolę. Pracuj nad sobą. Nad być."
Stephen Covey

Wystarczy kliknąć

Pajacyk

Twój e-mail

Reklamy
%d blogerów lubi to: