DDA – Ryby mają głos!

Czy masz syndrom DDA ? Zrób sobie test!

Posted on: 2009-12-22

Na stronie autodiagnoza DDA można znaleźć test, który pozwala sprawdzić na ile problem syndromu DDA Cię dotyczy.

Ale uwaga. Pytania są skontruowane dosyć ogólnie i czasem niejasno (moim skromnym zdaniem). Diagnoza powinna być raczej przeprowadzona przez profesjonalistę – terapeutę specjalizującego się w leczeniu współuzależnienia.
Wszystkie te pytania zostały skonstruowane w oparciu o listę cech DDA określoną przez Janet G. Woititz w jej książce „Dorosłe Dzieci Alkoholików” – jeśli chcesz lepiej zrozumieć ich sens, koniecznie przeczytaj tę książkę. (Jest rewelacyjna, choć umieszczona bardziej w realiach amerykańskich niż polskich)

Terapia DDA jest refundowana z NFZetu. Wystarczy zadzwonić do ośrodka zajmującego się leczeniem współuzależnieniem i umówić się na pierwszą wizytę.

Świetny tekst z mini testem „czy jesteś DDA” można znaleźć na stronach Gazety Wyborczej:

Polecam :)

Zobacz również:
Cechy DDA v.1
Cechy DDA v.2
Cechy współuzależnienia
Tu znajdziesz pomoc – adresy i numery telefonów Ośrodków Leczenia Uzależnień i Współuzależnienia

Wyrzuć z siebie gniew
Przestań mówić – zacznij się porozumiewać

.”

About these ads

Odpowiedzi: 4 to "Czy masz syndrom DDA ? Zrób sobie test!"

witam, w podanych adresach poradnie leczenia uzależnień („…. rekomendowane przez Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych”), a czy są takie do których mogą zwracać się osoby bez skłonności do alkoholu, narkotyków, etc., ale których doświadczenia związane są dorastaniem w rozwiedzionej rodzinie z jednym opiekunem alkoholikiem? Bardzo proszę o info na podany adres

w tych poradniach prowadzone są terapie DDA, czyli właśnie dla osób, które same nie mają problemu z alkoholem, a były wychowywane w rodzinie z problemem alkoholowym

Można też spróbować swoich sił na innego rodzaju terapiach – np. nerwic.

Totalne bzdury!!! Wypełniłem kilka razy test dając odwrotne lub różne odpowiedzi i ciągle w wyniku był ten sam tekst podsumuwójący???

sprawdziłam, wyświetlają się różne podsumowania …

Profesjonalną diagnozę najlepiej zrobić u gabinecie psychoterapeuty … będzie najbardziej wiarygodna.

Pozdrawiam :)

Dodaj swój komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s

psychoterapeuta - osoba posiadająca certyfikat szkoły psychoterapii lub będąca w trakcie jej zdobywania. Szkolenia PTP czy SN PTP mogą podjąć tylko osoby, które mają wykształcenie psychologiczne czy lekarskie albo od min. 5 lat pracują w ośrodkach zajmujących się psychoterapią.
 
Psycholog czy psychiatra bez szkolenia psychoterapeutycznego nie ma wystarczajacych umiejętności, żeby prowadzić psychoterapię.
 
Specjalista psychoterapii uzależnień i współuzależnienia to osoba, która skończyła wyższe studia (wystarczy pedagogika czy filozofia), oraz szkolenie PARPA - uważajcie w ośrodkach leczenia uzależnień.

Chomik

Statystyki

  • 369,019 odsłon od 11 grudnia 2009

"Pracuj tylko w kręgu wpływu. Podejmuj zobowiązania i wywiązuj się z nich. Bądź latarnią, nie sędzią. Bądź wzorem, nie krytykiem. Bądź częścią rozwiązania, nie częścią problemu.

"Wypróbuj tę zasadę w małżeństwie, w rodzinie, w pracy. Nie dyskutuj nad słabościami innych. Nie dyskutuj nad własnymi. Jeśli popełnisz błąd, dostrzeż go jak najszybciej, napraw, wyciągnij z niego naukę. Nie popadaj w obwiniający, oskarżający nastrój. Pracuj nad tym, nad czym masz kontrolę. Pracuj nad sobą. Nad być."
Stephen Covey

Wystarczy kliknąć

Pajacyk

Twój e-mail

%d bloggers like this: